سلامت پوست

حمام آفتاب – 4 نکته اصولی برای داشتن یک حمام آفتاب عالی

حمام آفتاب

حمام آفتاب – 4 نکته اصولی برای داشتن یک حمام آفتاب عالی

 

حمام آفتاب،  تابستان داغ، خورشید تابان دریای نامتناهی، ساحل شنی زیبا خیلی از ماها بی صبرانه منتظر فرارسیدنش بودیم. و برای آن برنامه داشتیم. و البته هر تعطیلاتی در ساحل با یک حمام آفتاب طلایی زیبا همراه است.اما متاسفانه این حمام آفتاب اغلب به سوختگی پوست، بی خوابی شبانه ناشی از درد سوختگی و گاهأ گرمازدگی منجر خواهد شد.
بنابراین چگونه باید یک حمام آفتاب سالم داشته باشیم؟
برای جلوگیری از سوختگی و رسیدن به یک پوست برنزه خوش رنگ نیاز است که نکات بسیار ساده زیر را رعایت کنید.
آماده شدن برای حمام آفتاب
اشعه فرابنفش تأثیر منفی بسیار زیادی روی پوست داردو منجر به خشک شدن بیش از حد پوست می گردد.بنابراین بسیار مهم است که خود را قبل از قرارگرفتن در معرض آفتاب آماده کنید.
قبل از رفتن به ساحل و قرار گرفتن درمعرض آفتاب استفاده از کرم های مرطوب کننده آبرسان و مغذی را آغاز کنید.
اگر پوست بسیار حساسی دارید،2-3 هفته قبل از آفتاب گرفتن به سولاریوم بروید. 2-3 دفعه هر بار به مدت 5 دقیقه برای حصول اطمینان از مقاومت سلول ها در برابراشعه فرابنفش و آفتاب سوختگی کافی است.دراین شرایط احتمال آفتاب سوختگی به حداقل می رسد.و از همان روز های اول پوست خوش رنگی خواهید داشت.

چگونه در ساحل آفتاب بگیریم؟

• مناسب ترین زمان برای آفتاب گرفتن چیست؟
از زمان طلوع آفتاب تا ظهر، سپس از ساعت 16 تا غروب آفتاب. در محدوده زمانی ظهر، آفتاببسیار شدید بوده و قرار گرفتن درمعرض آن ،حمام آفتاب  به سرعت باعث ایجاد سوختگی خواهد شد.
از بازه زمانی 5 الی 10 دقیقه شروع کنید و به تدریج و طی دفعات این بازه زمانی را طولانی تر نمایید. اگر می خواهید زمان بیشتری را در ساحل سپری کنید،سعی کنید زیر سایه بان قرار بگیرید.
در نتیجه هم پوستی خوش رنگ تری خواهید داشت و هم از پوسته پوسته شدن و پوسته ریزی جلوگیری می نمایید.
• طوری زیر آفتاب دراز بکشید که آفتاب مستقیما به چشمانتان نتابد و بهتر است از تخت های نیمهنشسته استفاده نمایید تا آفتاب کل بدنتان را پوشش دهد.
• هر 10 دقیقه موقعیت خود را تغییر دهیدو اجازه دهید تمام قسمت های بدنتان در معرض نور قرار گیرد.با توجه به در دسترس بودن دریا، رودخانه، استخر یا دوش و با توجه به مکان آفتاب گرفتن حتمأ هر 20 دقیقه خود را شست وشو دهید و در معرض آب قرار گیرید.
• 1 الی 2 ساعت پس از صرف غذا حمام آفتاب بگیرید،در این صورت تحمل بدن در مقابل اشعه فرابنفش افزایش می یابد.
• همانطور که پیش از این اشاره شد اشعه فرابنفش منجر به کم آبی و خشک شدن پوست می گردد.بنابراین نیاز است که با کمک کرم پوست خود را تغذیه و آبرسانی کنید.چندبار در هفته از اسکراب و لایه بردارملایم استفاده کنید تا سلول های مرده پوست را از بین ببرید.اگر پوست حساسی دارید استفاده از اسکراب را به یک باردر هفته کاهش دهید.
حال چگونه می توان رنگ پوست خود را برای طولانی مدت حفظ کرد؟
دستیابی به رنگ پوست زیبا و برنزه شدن تنها نیمی از راه است،جهت افزایش عمر آن می توانید آب هویج بنوشید و از میوه های زرد و نارنجی رنگ مصرف نمایید.باز هم تأکید می کنیم که استفاده از کرم های مرطوب کننده و آبرسان و مغذی را فراموش نکنید.
با دانستن اینکه چگونه در دریا و کنار ساحل آفتاب بگیرید،به سرعت می توانید به رنگ زیبا و دلخواه دست یابیدو همچنین ریسک آفتاب سوختگی را به حداقل برسانید.
در اینجا برای شما خورشیدی گرم، پوستی زیبا،خوش رنگ و البته سالم آرزومندیم.

[jms_products product_design=”carousel” product_type=”cat” orderby=”rand” cat_id=”131″ total_items=”8″ enterance_animation=”” number_of_rows=”1″ items_desktop=”4″ items_small_desktop=”4″ items_tablet=”3″ items_mobile=”2″ items_small_mobile=”1″ margin=”30″ title_product=”پیشنهاد ما”]
بازگشت به لیست
0 0 رای ها
امتیاز
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها