خشکی پوست

خشکی پوست چرا

عوامل متعددی می ‌تواند سبب ایجاد خشکی و زبری و ترک پوست شود. بر اساس تحقیقات، میزان آب در لایه شاخی پوست، اگر به کمتر از 10 درصد برسد، این طبقه خشک و شکننده می ‌شود. حدود 10 تا 20 درصد آب لازم است تا نرمی و انعطاف طبقه شاخی تأمین شود. چربی‌ها به تنهایی و به طور مستقیم قادر به تأمین انعطاف پوست نبوده و فقط به طور غیر مستقیم می ‌توانند از تبخیر آب پوست جلوگیری کنند.

ادامه مطلب

ماسک صورت گیاهی خانگی مخصوص فصل بهار

ماسک گیاهی خانگی مخصوص فصل بهار

اگر در فصل بهار پوست شما ملتهب می شود و پوستتان حساس است می توانید این ماسک گیاهی بهاره ،که  قاصدک به شما پیشنهاد می کند را به راحتی در منزل تهیه کرده و استفاده کنید تا التهاب و حساسیت پوست خود را رفع کنید

ادامه مطلب

پوست و خارش ( خارش بدن )

پوست و خارش

پوست و خارش ، خارش بدن یک شکایت ذهنی است و به صورت احساسی ناخوشایند که باعث تمایل به خاراندن می‌شود، تعریف می‌گردد و شایع‌ترین شکایت بیماران پوستی می‌باشد. خارش از طریق گیرنده‌هایی که به صورت پایانه‌های آزاد عصبی در نزدیکی محل اتصال درم به اپیدرم در پوست، مخاط، دستگاه تنفسی فوقانی و حتی قرنیه وجود دارند، دریافت می‌گردد.

ادامه مطلب

ماسك صورت براي ازيبن بردن جوش صورت سر سياه

ماسک صورت برای ازیبن بردن جوش صورت سر سیاه

جوش سرسیاه حاصل جمع شدن چربی اضافه پوست، باکتری‌ها و سلول‌های مرده‌ای است که به صورت توده در منافذ پوست جمع می‌شوند. بعضی از این توده‌ها با شستشو یا لایه‌برداری خود به خود از منافذ پوست خارج شده و از بین می‌روند. اما گاهی این توده‌ها سخت‌تر بوده و یا در عمق غیرقابل دسترسی قرار دارند. در این شرایط رفع جوش سرسیاه کمی چالش برانگیز است.

ادامه مطلب